Vývoz žump a septiků: 608 857 218
Čištění kanalizací: 704 051 766

Čištění a monitoring kanalizací Ostrava

Provádíme mechanické a tlakové čištění kanalizací a monitoring kanalizací.

Čištění kanalizace a odpadů

Od ucpaného odpadu umyvadla až po velkoprofilovou kanalizaci provádíme čištění kanalizace a odpadů. Pro zákazníky z Ostravy, Brna a okolí nabízíme monitoring a mechanické či tlakové čištění kanalizace.

Domovní odpady čistíme mechanicky—motorovým perem, nebo tlakovou vodou. Vozidlo pro čištění odpadů je vybaveno tak, aby byl Váš problém s kanalizací (odpady) byl vyřešen během jedné návštěvy.

Vozidlo pro čištění kanalizací:

  • pružiny pro mechanické čištění odpadů průměru 30 až 200 mm
  • zařízení pro čištění tlakovou vodou pro odpady a kanalizace průměru 30 až 600 mm
  • kanalizační kamery pro monitoring kanalizací průměru 40 až 500 mm
  • zařízení pro vyhledávání místa poruchy a trasování kanalizací průměru od 50 mm
  • generátor kouře pro zkoušky těsnosti kanalizací a vyhledávání úniku zápachu z kanalizace a průsaků kanalizace

Vedle rozsáhlé výbavy je vozidlo výjimečné vysokým výkonem čisticího agregátu vzhledem k velikosti vozu. Jedná se totiž o dodávkový automobil, což jednak zajišťuje, že můžeme dojet na místa, kam velké vozy kvůli své váhy nebo velikosti nemohou, jednak můžeme pracovat i při teplotách pod 0°C. Výkon čerpadla je 130 litrů při 150 barech, což je jednou tolik, než je u strojů zabudovaných v dodávkách běžné.

Vybavenost vozidla, výkon čisticího stroje a zkušená obsluha jsou kombinace, která nás činí výjimečnými a díky které dokážeme vyřešit Vaše požadavky rychle a komplexně během jednoho výjezdu – a tedy můžeme v konečné fázi ušetřit Vaše peníze.

Monitoring kanalizace

Provádíme vytyčování kabelových a potrubních vedení. Umíme určit přesnou polohu i hloubku potrubí nebo vyhledat konkrétní místo závady. Monitoring kanalizace lze kombinovat i s kamerovým systémem, což umožňuje lokalizaci skrytých šachet, nalezení a lokalizaci konkrétního problému i závady apod.

V kombinaci s naší další technikou můžeme přesně vyznačit vedení (a hloubku) všech inženýrských sítí a kabelových vedení. Proto je tato služba vhodná nejen pro vyhledání problémů, ale také jako kontrola před započetím výkopových prací.

 

Příklady toho, co jsme schopni vyhledat:

 • zmapování kanalizace (potrubí) od průměru 50 mm
 • plynovod
 • elektrická vedení (přípojky), včetně označení konkrétního kabelu z několika souběžně vedoucích
 • telefonní a televizní kabely
 • vodovod (ne ve všech případech)

Zkoušky těsnosti kanalizace kouřovým generátorem

Zařízení sloužící k vyhledávání netěsností v odpadech a kanalizacích, které nejsou zjevné při pohledu kamerou. Generovaný kouř je bez zápachu, zcela bezpečný.

Hlavní využití:

Vyhledání úniku zápachu z kanalizace (septiku) do interiéru Lokalizace průsaku v potrubí kanalizace, septiku (bez nutnosti výkopových nebo bouracích prací) Zjištění vedení potrubí a napojení všech odboček (větví) kanalizace Jednoduché a rychlé vyhledání špatných spojů, zkoušky těsnosti kanalizací, jímek apod.